Käsmu loomemaja

Kirjanike ja tõlkijate loomemaja Käsmus asub 78 km Tallinnast ida poole, Lahemaa rahvuspargi territooriumil Käsmu kalurite- ja laevnikekülas. Remonditud eelmise sajandi alguse “kaptenimajas” toimib Eesti Kirjanike Liidu haldamisel alates 1997. a. septembrist kirjanike ja tõlkijate loomemaja.

Kahekorruseline maja pakub ideaalilähedast võimalust süvenenud tööks üheaegselt neljale literaadile, kellest igaühe käsutuses on töö- ja magamistoast ning tualetist-dushinurgast koosnev elamine. Ühised on vajaliku tehnika ja nõudega varustatud iseteeninduslik köök, söögituba, raamatukogu ja saun. Majas on traadita intenetiühendus, aidas kuus jalgratast. Mereni on minut-poolteist, kaupluseni Võsul 5 km

Suvel on Käsmu traditsioonilise suvituspiirkonnana kauneim, kuid ka inimrohke ja veidi kärarikas. Kirjatööks vajalikku rahu ja häirimatut vaikust lisaks looduse ilule ja mere majesteetlusele leiab siit sügisel, talvel ja kevadel. Maja töötab aastaringselt. Viibimise aeg eelneval kokkuleppel Eesti Kirjanike Liiduga.