Algab kirjaniku- ja kunstnikupalga uus valikuvoor. Täiendatud 10.10.18

22. novembril 2018 otsustas komisjon anda järgimseks kolmeks aastaks kirjanikupalga Contrale , Adam Cullenile, Kalju Kruusale , Kauksi Üllele ja Leelo Tunglale.
Komisjoni kuulusid EKL-ist Andrei Hvostov, Helena Läks (Tartu osakond), Tiit Aleksejev,
Rahvusraamatukogust Karl-Martin Sinijärv, Kirjastuste Liidust Kaidi Urmet, Kirjanduse Teabekeskusest Kerti Tergem, Lastekirjanduse Keskusest Triin Soone ja esimese vooru esindajatena Indrek Koff ja Jürgen Rooste.
***
Tallinnas Kirjanike Maja musta laega saalis kuulutati kolmapäeval, 10. oktoobril välja uus valikuvoor kirjaniku- ja kunstnikupalga saajate esitamiseks. Uued palgalised kirjanikud ja kunstnikud selguvad hiljemalt detsembriks.
Kirjaniku- ja kunstnikupalga projekt sai alguse 2015. aastal. Kultuuriministeerium tagab nii Eesti Kirjanike Liidu kui ka Kunstnike Liidu välja valitavatele loovisikute palgaraha, millega kaasnevad kõik sotsiaalsed garantiid.
„Seniajani pilootprojektina vastu võetud kirjaniku- ja kunstnikupalga projekt on leidnud riigi silmis toetust ning kuulutatud püsivaks. Kui me soovime tulevikus jätkuvalt lugeda tipptasemel omakeelset kirjandust, siis tuleb toetada inimesi, kes on pühendunud selle loomisele ja vahendamisele, mis on omakorda seotud eesti keele püsimise ja arenemisega. Mul on väga hea meel, et Kultuuriministeerium on selle põhimõtte eest seisnud,” ütles Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev.
„Palgameetme esmane eesmärk on tagada loojatele loomerahu. Kunstnikupalga konkursile iga-aastaselt laekuvate võrdselt tugevate taotluste suur arv ja palka saavate kunstnike edukalt valminud projektid tõestavad selle meetme jätkumise vajalikkust,” lisas Eesti Kunstnike Liidu asepresident Elin Kard.
„Kunstniku- ja kirjanikupalga algatus on end õigustanud. Seda kinnitavad nii palgasaajate loodud teosed, rahvusvahelist tähelepanu saavutanud kujutava kunsti projektid kui ka ühiskonnas diskussiooni tekitanud raamatud. Raha ainuüksi ei pane kedagi looma, kuid veel vähem paneb seda tegema ebakindlus homse päeva ees. Palga maksmine kinnitab, et looming on töö ka individuaalsetes valdkondades ning seda tuleb väärtustada ka edaspidi,” kinnitas kultuuriminister Indrek Saar.
Kandidaate ootab Eesti Kunstnike Liit 5. novembrini, Eesti Kirjanike Liit 10. novembrini. Palgasaajad selguvad hiljemalt detsembriks, kui lõpeb esimeste palgasaajate kolmeaastane ametiaeg. Uue kolmeaastase perioodi jooksul valitakse sel sügisel välja viis palgalist kunstnikku ja viis palgalist kirjanikku. Loovisikute palgaraha eraldab Kultuuriministeerium ning palgasaajad valivad välja loomeliidud.

Kandideerimiseks tuleb esitada:
  • loominguline biograafia,
  • viimase viie aasta loomingulise tegevuse põhjalikum ülevaade,
  • ülevaade olulisematest meediakajastustest,
  • avaldus koos järgneva kolme aasta loominguliste eesmärkidega.
Tingimuste kohta võib lisaks vaadata siit (ei ole muutunud):

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa