Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind 2018 28.09.18

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna laureaat 2018. aastal on Linda Targo

Žürii koosseisus Katrin Kern (esimees), Maiga Varik, Eva Kolli ja Kairi Tamuri valis 2018. aasta Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajapreemia laureaadiks Linda Targo.

Linda Targo asus keeletoimetajana tööle 1958. aastal kirjastuses Eesti Raamat, pärast pensionile jäämist on ta jätkanud tegutsemist vabakutselisena. Eraldi väärib väljatoomist Targo järjepidev ja sisukas töö noorte tõlkijatega. Tema toimetatud teoste seas on ka palju klassikaks kujunenud lasteraamatuid, mille heakeelsus on raamatusõprade uute põlvkondade üleskasvatamise seisukohast ülioluline.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelisele toimetajaauhinna eesmärk on juhtida tähelepanu toimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind eraldatakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest. Esimene Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind anti üle 2015. aastal, selle pälvis Maiga Varik. 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär.

2018. aasta auhind antakse üle 30. septembril 2018 rahvusvahelise tõlkijate päeva pidulikul tähistamisel Tartu Kirjanduse majas. 

Auhinnafondi toetab Eesti Kultuurkapital.

Tulevased sündmused

Palju õnne sünnipäevaks, Kaia Sisask!

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa