Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna laureaat 2022. aastal on Krista Mõisnik. 26.09.22

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna laureaat 2022. aastal on Krista Mõisnik.

Žürii koosseisus Kadri Rahusaar (esimees), Heli Allik, Veronika Einberg ja Sirje Ratso valis 2022. aasta Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajapreemia laureaadiks Krista Mõisniku.

Krista Mõisnik (snd 1941) on lõpetanud Tartu ülikooli eesti filoloogia erialal. Toimetajatööle pühendus ta pärast õpetajaametist pensionile jäämist aastal 2000. Sellest peale on Krista Mõisniku toimetajakäe alt ilmunud eri kirjastustes üle 150 teose, nii Eesti autorite loomingut kui ka tõlkeid vene, soome, inglise ja saksa keelest. Krista Mõisnik on laitmatu stiilitunnetuse ja ärksa tajuga peenetundeline toimetaja, kes süüvib nii teksti keelde kui ka sisusse, andes suure panuse kvaliteetsesse emakeelsesse kirjavarasse. Tema väärtuslikud nõuanded ja julgustav kriitika on aidanud eriti algajatel tõlkijatel oma tööd mõtestada ja oskusi lihvida.

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna eesmärk on juhtida tähelepanu toimetaja olulisele panusele ilukirjandusliku või filosoofilise teksti keelelisel ja sisulisel õnnestumisel ning tõsta esile teenekaid toimetajaid. Auhind antakse pikaajalise, viljaka ja tähelepanuväärse toimetamistöö eest. Esimese Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna pälvis 2015. aastal Maiga Varik, 2016. aastal oli laureaat Triin Kaalep, 2017. aastal Anu Saluäär, 2018. aastal Linda Targo, 2019. aastal Asta Põldmäe, 2020. aastal Kajar Pruul ja 2021. aastal Mart Orav.

  1. aasta auhind antakse üle 30. septembril 2022 rahvusvahelise tõlkijate päeva pidulikul tähistamisel Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19) kell 16.

Auhinnafondi toetab Eesti Kultuurkapital.

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa