Eesti Kirjanike Liit 80 08.10.02

8. oktoobril tähistab Eesti Kirjanike Liit oma 80. juubelit. Eesti Kirjanikkude Liit kui kirjanike ja kriitikute kutseühing asutati 8. oktoobril 1922. aastal  Tallinna Raekojas, esimeseks esimeheks valiti Friedebert Tuglas, liitu kuulus 33 liiget. Eesmärgiks oli kirjanike koondamine ja kirjanduselu organiseerimine. 
Oma kaheksakümne tegevusaasta jooksul on Eesti Kirjanike Liit olnud üks juhtivaid ühiskondlikke organisatsioone Eestis. Praegu koondab Eesti Kirjanike Liit kui kutseühing 296 kirjanikku, kriitikut ja tõlkijat. EKL-i esimees on aastast 1995 Mati Sirkel.
Oma 80. aastast juubelit tähistab Eesti Kirjanike Liit Tallinna Raekojas esitledes raamatut “Loomise lugu. Eesti aeg. Eesti Kirjanikkude Liit 1922–1940”. Autoriks on Katrin Raid, toimetajaks Toomas Haug, kujundajaks Jüri Kaarma. Raamat annab ülevaate Eesti Kirjanikkude Liidu ajaloost alates loomisest kuni 1940. aastani rõhuasetusega kirjanikkonna organisatsioonilisel tegevusel. Raamat on illustreeritud rohkete ajalooliste fotodega ja varustatud lisadega.

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa