Kirjanike Liit kuulutas välja romaanivõistluse 23.03.16

  

Eesti Kirjanike Liit kuulutas 2016. a. märtsis välja oma teise romaanivõistluse, mis saab teoks tänu Eesti ettevõtete Liviko, Penosil Eesti ja Raidla Ellexi toetusele. Eesti Kirjanike Liidu 2016. a romaanivõistluse väljamakstav auhinnafond on 10000 eurot, lisaks tõlgitakse üks käsikirjadest inglise keelde.

„Kui me tahame oma kirjandusega välislugejateni jõuda – ja seda me ju tahame – siis on selle eelduseks väliskirjastajale arusaadavas keeles käsikirja olemasolu. Pahatihti on just siin kitsaskoht. Katsume nüüd selle sammuga aidata kaasa selle kitsaskoha ületamisele,“ ütles romaanivõistluse korraldaja, Eesti Kirjanike Liidu juhatuse liige Peeter Helme.

Romaanivõistlusele oodatakse eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki tühikuteta. Käsikirjade esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2017, täpsemad tingimused leiab Eesti Kirjanike Liidu kodulehelt www.ekl.ee. Žürii hindab käsikirju anonüümselt.

Romaanivõistluse žüriisse kuuluvad Kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev, dramaturg Heidi Aadma, kirjandus- ja tõlketeadlane Anne Lange, kirjanikud Veiko Belials, Märt Laur ja Holger Kaints, kirjanikud ja Kirjanike Liidu juhatuse liikmed Jan Kaus ning Karl-Martin Sinijärv.

Palun andke romaanivõistluse väljakuulutamise pildisoovidest teada Ester Riispapile aadressil ester@prpartner.ee.

Esimesele taasellukutsutud romaanivõistlusele laekus 94 käsikirja. Esikoha pälvis kirjanik Armin Kõomägi käsikiri „Lui Vutoon“, teise koha vääriliseks valiti Märt Lauri käsikiri „Lahustumine“, kolmanda kohaga pärjati Jim Ashilevi käsikirja „Kehade mets“ ning neljanda koha pälvis Helen Eelranna käsikiri „Suluseis“. Lisaks auhinnalistele kohtadele märgiti ära kuue autori käsikirjad.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal. Kirjanike liidu romaanivõistlused toimuvad üle aasta, täna väljakuulutatud võistlus on taasellukutsutud võistlustest teine.

Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest.

Lisainfo:
Peeter Helme
Romaanivõistluse korraldaja
Eesti Kirjanike Liidu juhatuse liige
Tel 5566 6499
E-post peeter.helme@gmail.com

Logod laadi alla siit

Romaanivõistluse logo
Dipri logo

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa