KIRJANIKUPALK. TÄIENDATUD 29.10.19

15.11. toimusid järgmise kolme aasta kirjanikupalga saajate valimised, komisjonis olid Triin Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskus), Ilvi Liive (Eesti Kirjanduse Teabekeskus), Maarja Kangro (EKL), Kaidi Urmet (Eesti Kirjastuste Liit), Janika Kronberg (EKL), Mihkel Volt (Eesti Rahvusraamatukogu), Tiit Aleksejev (EKL).
Kandidaate oli kokku 41. Valituks osutusid:
Holger Kaints
Mart Kivastik
Anti Saar
Urmas Vadi
Tõnu Õnnepalu
 
Eesti Kirjanike Liit kuulutab välja konkursi
 KIRJANIKUPALGALE
 
Kultuuriministeeriumi poolt eraldatavatest vahenditest makstava kirjanikupalga eesmärk on võimaldada kutselistele kirjanikele ja ilukirjanduse tõlkijatele pühendumist loomingulisele tegevusele.

  1. aastaks määratakse viis kirjanikupalka, mis pikenevad ka 2021. ja 2022. aastale, ning millega kaasnevad ravi- ja pensionikindlustus.

Kirjanikupalgale võivad kandideerida
erialaselt aktiivsed loomingulises tippvormis kirjanikud ja ilukirjanduse tõlkijad, kes soovivad järgneva kolme aasta jooksul pühenduda erialasele loometööle ning on Eesti kodanikud või isikud, kellel on Eestis elamis- ja tööluba.  Kandidaat ei pea olema loomeliidu liige.
Kirjanikupalgale kandideerimiseks tuleb esitada
avaldus ja motivatsioonikiri koos kolme järgneva aasta loominguliste kavadega ning ülevaade viimaste aastate loomingulisest tegevusest ja olulisematest meediakajastustest.
Dokumentide esitamise tähtaeg on 8.11.2019.
Konkureerimisdokumendid palume nimetatud kuupäevaks postitada või tuua Eesti Kirjanike Liitu (Harju 1, Tallinn 10146) või saata digiallkirjastatuna e-aadressile taotlus@ekl.ee.
Taotluste alusel teeb otsuse valimiskomisjon, mille hulka kuuluvad Eesti Kirjanike Liidu, , Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Kirjastuste Liidu esindajad. Tulemused tehakse teatavaks 15.11.2019
Konkursi võitjatega sõlmitakse töölepingu seadusele vastav tööleping. Palga saaja kohustub lepingu kehtivuse ajal esitama iga-aastaselt vabas vormis ülevaate oma erialasest tegevusest.
Vajadusel täpsem info nimetatud aadressidel või telefonil 627  6410.

Tulevased sündmused

Palju õnne sünnipäevaks, Mihhail Veller!

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa