Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: JULIO CORTÁZARI „KRONOOPIDE JA FAAMADE LOOD“

20.04.2022 ■ 18:0019:30

1€ – 2€


Julio Cortázari värskelt eesti keelde tõlgitud jutukogumiku
„Kronoopide ja faamade lood“ ilmumise puhul ajavad juttu Cortázari tõlkijad Ruth Sepp ja Klaarika Kaldjärv ning tema loomigu austaja P. I. Filimonov.

„Kronoopide ja faamade lood“ (tlk Ruth Sepp) on kirjaniku üks legendaarsemaid ja loetumaid teoseid, selle algupärandi ilmumisest täitub tänavu 60 aastat. „Kronoop on joonistus väljaspool raami, luuletus ilma riimita,“ on kirjanik ise kunagises intervjuus defineerinud. Kogumikus sisalduvates lühitekstides – nii nagu Cortázari loomingus üldse – on mängulisust, jaburust, fantaasiat ja geniaalsust. Aga ka praktilisi näpunäiteid, näiteks juhtnööre nutmiseks. Või trepist üles minemiseks. Cortázar ei mängi mitte ainult reaalsuse ja tõelusega, vaid samuti keele ja struktuuriga, kindlasti aga ka lugeja ja vaese tõlkijaga. Seega on tema loomingu vahendamine ilmselt tavapärasest nõudlikum ja pöörasem, teinekord intrigeerivgi ettevõtmine.

Argentiinlane Julio Cortázar (Brüssel 1914 – Pariis 1984) on XX sajandi vaieldamatu klassik, 1960.-70. aastate Ladina-Ameerika kirjanduse buumi üks põhiautoreid Gabriel García Márqueze, Carlos Fuentese ja Mario Vargas Llosa kõrval. Eesti keelde on varem tõlgitud tema jutukogumikud Mängu lõpp” (tlk Ruth Sepp, Toledo 2016),Salarelvad” (tlk Klaarika Kaldjärv, Koolibri 2011) ja Tseremooniad” (tlk Mart Tarmak, LR 1985), lisaks monumentaalne romaan Keksumäng” (tlk Klaarika Kaldjärv, Koolibri 2016). „Kronoopide ja faamade lood“ on ilmunud Toledo kirjastuses, Allan Kuke illustratsioonidega.


Lisainfo:
Pilet 2 €, sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 1 €
Piletid on müügil 20 minutit enne sündmuse algust kohapeal.
Kirjanike Maja musta laega saal:
Harju 1, Tallinn, III korrus

 

Detailid

Kuupäev:
20.04.2022
Aeg:
18:00–19:30
Hind:
1€ – 2€
Rubriik:

Toimumiskoht

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Korraldaja

Eesti Kirjanike Liit
Phone
627 6410
Email
ekl@ekl.ee

Palju õnne sünnipäevaks, Kersti Unt!

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa