Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: LOONE OTSA „MAARJA KIRIKU RÕÕMSAD LOOD“

28.09.2022 ■ 18:0019:30

1€ – 2€


Kultuuriloolasest kirjanaine Loone Ots esitleb 28. septembri kirjanduslikul kolmapäeval uut ja hoopis iselaadi teost – kolme naljamängu koondavat kogumikku „Maarja kiriku rõõmsad lood“. See sisaldab oopusi „Kessleri viled“, „Jannseni juubel ehk August Wiera tuleb Tartusse“ ja „Miina Härma pruudipõli“.
Komöödiate saamislugu on väga eriline. Kõik kolm näidendit on valminud Tartu Maarja kiriku ajaloolise hoone taastamise nimel ja kirjutatud spetsiaalselt ägedale trupile Maarjateater. Teemaring kujutab meie armsa maarahva kasvamist teadlikeks eestlasteks – 19. sajandi farsside võtmes. Näeme uue pastori Willigerode tulekut Maarja kirikusse, Jannseni juubelit esimese üldlaulupeo ettevalmistuste palavikus – ja hoopis vähe tuntud, aga omaaegses Postimeheski kirjalikult kinnitatud fakti, et Miina Härma pidi peaaegu saama Preisimaa parunessiks. Tubli tosin eesti kultuuriloos väga tuntud tegelast müttavad mis jõuavad. Ikka eesti asja nimel.
Kaks näidendit on jõudnud edukalt lavale ja publik on saanud palju naerda – tegijad proovides muidugi ka.
Kirjanike Maja musta laega saalis räägivad näidenditest autor Loone Ots ja raamatu illustreerija Urmas Nemvalts. Lõbusad katkendid nii elavas esituses kui ka videona. Pärast väike söömalaud, kust ei puudu ka… Aga tulge ja nautige seda juba pärast vaimutoitu!


Lisainfo:
Pilet 2 €, sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 1 €.
Piletid on müügil 20 minutit enne sündmuse algust kohapeal.
Kirjanike Maja musta laega saal:
Harju 1, Tallinn, III korrus

Detailid

Kuupäev:
28.09.2022
Aeg:
18:00–19:30
Hind:
1€ – 2€
Rubriik:

Toimumiskoht

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Korraldaja

Eesti Kirjanike Liit
Phone
627 6410
Email
ekl@ekl.ee

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa