Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: PÄRAST MEIE AEGA TALLINNAS

17.05.2023 18:00 19:30

Vestlus Piret Bristoli uue romaani „Pärast meie aega” ainetel. Esinevad autor ja (:)kivisildnik.

Romaan räägib, nagu pealkirigi vihjab, sellest, mis juhtub pärast millegi lõppu. Kes on „meie”, kelle aeg on läbi saanud? Kas kaks inimest, kindel põlvkond või kõik Õhtumaa inimesed? Või mõtleb autor ka kõikvõimalikke teisi olevusi meie ümber? Või on need „meie“ meie endised minad ning me astume läbi oma muutumise lihtsalt uude arenguetappi?

Piret Bristol: „Olen alati keskendunud arengu vaatlemisele. Viimased aastad on mu vaatlusi isegi liigse materjaliga küllastanud. Film „John Wick“ on mind seda raamatut kirjutades palju mõjutanud. Tulin nüüdki pikalt reisilt koju ja mind soojendas juba enne koduuksest sisse astumist mõte Keanust (Keanu Reeves). Vahetasin riided, lülitasin kolm päeva väljas olnud kütte sisse ja vajutasin filmi mängima. Püüdsingi oma raamatusse panna nii märulifilmi pinget kui ka kodusolemise õdusust. Ja loomulikult eksistentsi vältimatut õudu.“

Kõnelus (:)kivisildnikuga on järg 2021. aasta märtsis Tartu Kirjanduse Majas peetud vestlusele romaani „Päikesepoolses toas” ainetel. Tutvuda tasub ka kirjastuse Ilmamaa lehel oleva saatetekstiga.

€1 – €2

Eesti Kirjanike Liit

627 6410

Musta laega saal

Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti
+ Google Map

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa