Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: SEI SHŌNAGONI „PADJAMÄRKMED“

19.01.2022 ■ 18:0019:30

1€ – 2€

Tallinna ülikooli kirjastuselt eesti keeles ilmunud Sei Shōnagoni (u 966–1025) „Padjamärkmed“ („Makura no sōshi“) on Jaapani õukonna kõrgkultuuri kuuluv proosateos, mis oma tundlike ja täpsete tähelepanekutega on sajandeid lugejaid võlunud. Heiani ajastust (794–1192) pärit teos on kirjutatud zuihitsu („pintslile järgnedes“) stiilis ja kujutab endast kirjut kollaaži jõudehetkedel kirja pandud tekstidest – mitmesugused loetelud, mõtisklused ja päevikukatkendid. Tuhandeaastasele vanusele vaatamata mõjub tekst värskelt ka tänapäeval, millest annavad tunnistust mitmed Sei Shōnagonist inspireeritud teosed, nagu Peter Greenaway „Pillow Book“ (1996) ja Helena Tulve samanimeline kammerooper (2004).
Kirjanduslikul kolmapäeval vestlevad Sei Shōnagoni „Padjamärkmete“ teemadel Helena Tulve, Märt-Matis Lill, Rein Raud ja Alari AllikAnna-Liisa Eller esitab kandlel jaapani kotomängust inspireeritud muusikapalasid.


Lisainfo:
Pilet 2 €, sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 1 €
Piletid on müügil 20 minutit enne sündmuse algust kohapeal.
Kirjanike Maja musta laega saal:
Harju 1, Tallinn, III korrus
Koroonapiirangute info:
Täisealistel külalistel palume sissepääsuks esitada vaktsiinipass või COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend ning isikut tõendav dokument.
Noored, kes on vanusevahemikus 12 aastat ja kolm kuud kuni 17 aastat (kaasa arvatud), peavad osalemiseks esitama tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta.
PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.
Üritusel on kohustuslik kanda maski.

Detailid

Kuupäev:
19.01.2022
Aeg:
18:00–19:30
Hind:
1€ – 2€
Rubriik:

Toimumiskoht

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Korraldajad

Eesti Kirjanike Liit
Eesti Kirjanike Liit

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa