Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: KOIDU KIRJANIKEMAJA 25 – KAPSAAIAHULLUS! (KAPSAAIAHAUTIS?)

31.08.2022 ■ 18:0020:00


Koidu kirjanikemaja (Koidu 84, Tallinn) elanikud avavad sügisese Eesti Kirjanike Liidu hooaja kirjandusliku kolmapäevaga oma aias!
25 aastat tagasi sai tänu juhusele ja maailmakõiksuse häädusele ning Mart Siilmanni pingutustele Eesti Kirjanike Liidu omaks üks ilus vana maja Koidu tänaval, number 84. Alguses oli see lihtsalt kinnisvara, seejärel pelgupaik mõnele kirjanikule, kel polnud elamispinda. Lõpuks aga kultuurikeskus ja vaimne kodu, sõlmpunkt paljudele kirjanikele ning tagala loovale vaimule.
Esimesena pesitses ses majas sundüürnike kõrval kunagi luuletaja Indrek Hirv, seejärel Tarmo Teder, siis juba Jürgen Rooste, ta sõber (muusik ja köögigeenius ja elupoeet) Marko Martinson, siis Ivar Sild, Kalju Kruusa, vennad Kaevatsid, Peeter Sauter, Olavi Ruitlane, Jaan Pehk, Lilli-Krõõt Repnau, Eda Ahi, Andrei Hvostov, Imbi Paju, näitleja Nero Urke…
Uue Maailma Seltsi eestvedajad (Erko Valk, Marko Martinson, Kaevatsid, Merit Kask jt) tekitasid keldrisse kogukonnaraamatukogu nimega Kapsad, mida küll enam ei eksisteeri. Mõnda aega kummitas boheemlasliku eluvaimu kohal tõesti ka ebaõiglane ja luulepõlglane kirves, tihti kutsuti politsei, kui kitarrikeeled ja värsiread kõlasid nt kell 23.02, aga tänaseks on sellest majast saanud üks viimane ilus boheemlaspesa, kus praegused elanikud juba aastaid ka aia eest hoolitsenud ning vaimu ülal hoidnud on.
Seejärel on suurem jagu festivali HeadRead lõpusündmustest leidnud aset just tolles imelises veidras aias. Nüüdki, veerandsajandi järel, kohtume Lilli-Krõõda ehitet laval selle maja ägedamate kirjanikega: 31. augustil kell 18 loevad tekste, jutustavad lugusid ja laulavad laule kunagised ja tänased elanikud Andrei Hvostov, Mihkel Kaevats, Kalju Kruusa, Marko Martinson, Imbi Paju (koos Ain Aganaga), Lilli-Krõõt-Repnau, Jürgen Rooste, Olavi Ruitlane, Peeter SauterIvar Sild, Tarmo Teder ja igavene naabrimees Kristo Mägi ning lisaks on oodata üllatusesinejaid!


Lisainfo:
Sündmus on tasuta, kohapääl avatud väike kohvik.
Koidu kirjanikemaja: Koidu 84, Tallinn

Detailid

Kuupäev:
31.08.2022
Aeg:
18:00–20:00
Rubriik:

Toimumiskoht

Korraldaja

Eesti Kirjanike Liit
Phone
627 6410
Email
ekl@ekl.ee

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa