Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: PAAVO HAAVIKKO TEED KAUGUSTESSE

03.11.2021 ■ 18:0019:30


Eesti Kirjanike Liidu ja Emakeele Sihtasutuse koostöös toimub 3. novembril Kirjanike Maja musta laega saalis soome modernistliku luule klassiku Paavo Haavikko (1931–2008) teose „Kogutud luuletused“ pidulik esitlus.
„Kogutud luuletuste“ (EKSA, 2021) ilmumine on suursündmus eesti tõlkemaastikul ja Soome-Eesti kultuurisuhetes. Haavikko kogu luulelooming ilmub eesti keeles ühes aukartust äratava mahuga köites.
Kirjanduslikul kolmapäeval esitavad põimiku Haavikko luulest Kai Aareleid, Jan Kaus, Joni Pyysalo ja Elo Viiding. Teemal „Paavo Haavikko ja noor poeet Joni“ räägib soome kirjanik ja kirjanduskriitik Joni Pyysalo. Oma isa Paavo Haavikkot meenutab Heikki Haavikko.
Paavo Haavikko luule tõlkimise üle vahetavad mõtteid tõlkijad Kätlin Kaldmaa, Jan Kaus ja Piret Saluri, vestlust suunab Elo Viiding, kes kõneleb ka tõlkekogu sünniloost. Soome helilooja Aulis Sallise muusikat mängib pianist Matleena Lauha.
Raamatu on kujundanud Asko Künnap ja tõlkinud Eesti tunnustatud luuletõlkijad mitmest põlvkonnast: Kai Aareleid, Ivar Grünthal, Kätlin Kaldmaa, Kaja Kallemets, Jan Kaus, Lauri Kitsnik, Tiiu Kokla, Hasso Krull, Asko Künnap, Minni Nurme, Kajar Pruul, Jürgen Rooste, Paul-Eerik Rummo, Piret Saluri, Joel Sang, Debora Vaarandi, Elo Viiding ja Julius Ürt.
Esitlusel saab kogumikku ka osta.
NB! Raamatu eest tasumiseks palume varuda sularaha.
Toetajad: Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Soome Instituut


Lisainfo:

Pilet 2 €. Sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 1 €.
Piletid on müügil 20 minutit enne sündmuse algust kohapeal.
Kirjanike Maja musta laega saal: Harju 1, Tallinn, III korrus

Koroonapiirangute info:


Täisealistel külalistel palume sissepääsuks esitada vaktsiinipass või COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend ning isikut tõendav dokument. Üritusel on kohustuslik kanda maski.

Detailid

Kuupäev:
03.11.2021
Aeg:
18:00–19:30
Rubriik:

Toimumiskoht

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Korraldajad

Eesti Kirjanike Liit
Eesti Kirjanike Liit

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa