Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Raamatuesitlus: Aino Perviku romaan „Kiikujad väravakaartel“

22.04.2022 ■ 18:0019:30


22. aprillil kell 18 toimub Kirjanike Liidu musta laega saalis Aino Perviku romaani „Kiikujad väravakaartel“ esitlus. Tegemist on parandatud uustrükiga aastal 1989 ilmunud raamatust.
Eduka südamearsti Jaagup Kunningu elu on suurepärases korras, kuni ühel õhtul variseb see traagilise lõpuga vembu tagajärjel kokku. Surma piirilt tagasi tulnuna ei suuda ta enam endist viisi edasi elada ja asub otsima seda, mis tõeliselt tähtis… Aino Perviku olulisim täiskasvanutele mõeldud romaan on korraga terav sissevaade 1980. aastate Eesti ellu ja mõtisklus ajatute, üldinimlike küsimuste üle.

Millest koosneb inimene? Kas ainest, mis on arstide poolt mõõdetav, mälestustest, kogemustest või siiski millestki veel? Neid küsimusi esitame endale siis, kui elu meid pikali lööb… „Kiikujad väravakaartel“ on proosa, mis oma poeetilisuses mõjub kui luule.
— Evelin Võigemast, näitleja

Sisemise selgusega on üldjoontes samad lood, mis nõelaga heinakuhjas. Aino Perviku „Kiikujad väravakaartel“ on nagu detailirikas kaart, mis kutsub lugejat selle selguse poole liikuma; teadvuseks kutsutava kaardimaja kaart.
— Jan Kaus, kirjanik

Details

Date:
22.04.2022
Time:
18:00–19:30
Event Category:

Venue

Musta laega saal
Harju 1
Tallinn, Eesti

Tervitame uusi liikmeid:
Juhan Aru
Taavi Eelmaa
Kadri Jaanits
Leenu Nigu
Kadri Ann Sumera