Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Raamatuesitlus: Aino Perviku romaan „Kiikujad väravakaartel“

22.04.2022 ■ 18:0019:30


22. aprillil kell 18 toimub Kirjanike Liidu musta laega saalis Aino Perviku romaani „Kiikujad väravakaartel“ esitlus. Tegemist on parandatud uustrükiga aastal 1989 ilmunud raamatust.
Eduka südamearsti Jaagup Kunningu elu on suurepärases korras, kuni ühel õhtul variseb see traagilise lõpuga vembu tagajärjel kokku. Surma piirilt tagasi tulnuna ei suuda ta enam endist viisi edasi elada ja asub otsima seda, mis tõeliselt tähtis… Aino Perviku olulisim täiskasvanutele mõeldud romaan on korraga terav sissevaade 1980. aastate Eesti ellu ja mõtisklus ajatute, üldinimlike küsimuste üle.

Millest koosneb inimene? Kas ainest, mis on arstide poolt mõõdetav, mälestustest, kogemustest või siiski millestki veel? Neid küsimusi esitame endale siis, kui elu meid pikali lööb… „Kiikujad väravakaartel“ on proosa, mis oma poeetilisuses mõjub kui luule.
— Evelin Võigemast, näitleja

Sisemise selgusega on üldjoontes samad lood, mis nõelaga heinakuhjas. Aino Perviku „Kiikujad väravakaartel“ on nagu detailirikas kaart, mis kutsub lugejat selle selguse poole liikuma; teadvuseks kutsutava kaardimaja kaart.
— Jan Kaus, kirjanik

Detailid

Kuupäev:
22.04.2022
Aeg:
18:00–19:30
Rubriik:

Toimumiskoht

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Tulevased sündmused

Palju õnne sünnipäevaks, Kaia Sisask!

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa