Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Raamatuesitlus: Bingeni Hildegard „Valik kirju“

08.12.2017 ■ 17:0020:00

Reedel, 8. detsembril algusega kell 17 Kirjanike Maja (Harju 1) musta laega saalis Bingeni Hildegardi „Valik kirju“ esitlus.
Bingeni Hildegardist ja tema ajast arutlevad tõlkija Riina Ruut ja dr. Tiina Kala.
Kirju loevad Maria Peterson ja Andri Luup.
Hildegardi laule esitab ansambel Rondellus koosseisus: Ester Silva Erikson, Eike Kirikal, Marilin Lips ja Maria Staak.
Bingeni Hildegardi „Valik kirju“ ilmus Tallinna Ülikooli kirjastuse sarjas Bibliotheca Mediaevalis. Raamatu on koostanud, ladina keelest tõlkinud ja põhjaliku saatesõnaga varustanud Riina Ruut.
„Valik kirju“ pakub kaleidoskoopilist sissevaadet keskaegse nunna ja müstiku Bingeni Hildegardi maailma, vahendades valikut tema laialdasest kirjavahetusest. Kirjavahetus võimaldab jälgida umbes kolmekümne aasta vältel Hildegardi elusündmusi ja suhtlusstiili ning annab ülevaate talle südamelähedastest teemadest ja iseloomulikest mõttekujunditest. Kirjad kajastavad tema teekonda tundmatust nunnast tunnustatud nägijaks, kelle poole pöördutakse nii isiklike muredega kui ka keeruliste teoloogiliste küsimustega. Imetluse kõrval paljastavad kirjad aga ka vastuolusid ja tagasilööke, jättes lugeja mõistatada, kas Hildegard oli pigem konservatiiv või reformaator, kaalutlev pragmaatik või leebe pühak. Bingeni Hildegard (1098–1179), keskaegse õhtumaa silmapaistvamaid naisi, on esmajoones tuntud oma suurejooneliste nägemuste poolest, mis oma haarde ja sügavuse poolest jätkuvalt hämmastavad.

Detailid

Kuupäev:
08.12.2017
Aeg:
17:00–20:00
Rubriik:

Toimumiskoht

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa