Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kirjanduslik kolmapäev: REIN VEIDEMANNI AUTORIÕHTU. 75 AASTAT ELU, 50 AASTAT KIRJANDUSEGA

20.10.2021 ■ 18:0019:30

1€ – 2€

Rein Veidemanni autoriõhtul esinevad kirjandusteadlane Maarja Vaino, kes räägib Veidemanni kirjandusuurimuslikust ja -kriitilisest loomingust, ning kirjanik-toimetaja ja ühtlasi Veidemanni mitme teose toimetaja Asta Põldmäe, kes kõneleb juubilari ilukirjanduslikest katsetustest, mis on tänaseks andnud viis romaani, ühe luulekogu ja peotäie novelle.
Seejärel vestleb autoriga saatejuht ja kultuurimõtestaja Joonas Hellerma, teemaks seesama (eesti) kirjanduse mõte, mida Veidemann väidab kogu oma elu otsinud olevat. Kas kirjandus on lunastus, kas ilu päästab maailma?
Lühikese vestluse järel loeb Tallinna Kirjanduskeskuse büroojuht ja harrastusetleja Egle Adams viis luuletust Rein Veidemanni kogust „Lausungid ja pausid“. Kaks muusikalist vahepala Mart Saare ja Ester Mägi heliloomingust esitab klaveril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vokaalmuusika ja saateklassi vanemlektor Martti Raide.
Kohapeal müüakse Veidemanni teoseid: „Eesti mõtteloo“ sarjas ilmuvat ligi viiesajaleheküljelist kirjandusuurimuslikku koguteost „Eesti kirjanduse mõte“ ning kirjastuse Rahva Raamat ja veebiajakirja Edasi.org levitatavat 39 kultuuriloolisest esseest koosnevat valimikku „Pudelposti randumine“.
NB! Raamatute eest tasumiseks palume varuda sularaha.


Lisainfo:

Pilet 2 €
Sooduspilet (õpilased, üliõpilased, pensionärid) 1 €
Piletid on müügil 20 minutit enne sündmuse algust kohapeal.
Kirjanike Maja musta laega saal: Harju 1, Tallinn, III korrus

Koroonapiirangute info:


Täisealistel külalistel palume esitada vaktsiinipass, COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend või negatiivset testitulemust kinnitav tõend (PCR-testi tulemus kehtib 72 h ja antigeeni kiirtesti tulemus 48 h) ning isikut tõendav dokument. Kohapeal testimisvõimalust ei pakuta.

Details

Date:
20.10.2021
Time:
18:00–19:30
Cost:
1€ – 2€
Event Category:

Venue

Musta laega saal
Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Anu Kree
Ketlin Rauk
Reijo Roos
Jonathan Roper
Peedu Saar
Lilli Luuk