Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Romaanivõistlus 2021

14.03.2020 ■ 08:0001.02.2021 ■ 23:30

Eesti Kirjanike Liit kuulutas emakeelepäeval välja järjekordse romaanivõistluse, mis saab teoks tänu Eesti ettevõtete Liviko, Ellex Raidla ja Rahva Raamat toele.  
„Ajad on ärevad ja maailm muutub. Aga selles muutunud maailmas on kirjandusel sama oluline koht. Rääkides kirjandusest räägime keelest. Ja need kaks loovad identiteedi, selle, mis meid eristab ja meid erilisteks teeb. Mis aitab meil kindlaks jääda ja edasi minna. Romaanivõistluse toetajad näevad selle ettevõtmise laiemat tähendust, mille üle on tõeliselt hea meel,“ ütles žürii liige ja Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu 2014. aastal Eesti erakapitali toel. Romaanivõistluse toetajad Liviko, Ellex Raidla ja Rahva Raamat teevad võistluse läbiviimiseks Kirjanike Liidule sihtannetuse, millest auhinnafondi väljamakse on 12 000 eurot. Kirjastus Eesti Keele Sihtasutus ja Eesti Keele Instituut panevad välja ühise keeleauhinna. Lisaks kannab Ellex ja Raidla ühe käsikirja tõlkimise kulud inglise keelde eesmärgiga aidata kaasa eesti kirjanduse jõudmisele välispublikuni.
„Ootan põnevusega uusi ja tuntud kirjanikke osalema, kindlasti leiame ka mõne ägeda tõlkepotentsiaaliga teose!“ ütles Ellex Raidla partner Risto Vahimets.
„Kultuur on see, mis olenemata ajast aitab vaimu tasakaalus hoida. Innustame Eesti romaanikirjanikke kirjutama, sest rikas ja elav eesti keel saab jõu omakeelsest kirjandusest,“ ütles AS Liviko juhataja Janek Kalvi.
„Romaanivõistlus on suurepärane võimalus enda proovilepanekuks juba tunnustatud kirjanikule, aga ka alles esimest käsikirja kavandavale autorile. On rõõm toetada eesti kirjandust!“ ütles Rahva Raamatu juhatuse esimees Viljar Ots.
Traditsiooniline romaanivõistluse väljakuulutamise üritus lükkub edasi. Eriolukorra lõppedes korraldab Kirjanike Liit ürituse žürii tutvustamiseks ja toetajatega romaanivõistluse lepingu allkirjastamiseks.
Romaanivõistlusele oodatakse eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki tühikuteta. Käsikirju hindab žürii anonüümselt. Käsikirjade esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2021, võistluse tingimused on kirjas Eesti Kirjanike Liidu kodulehel www.ekl.ee/uritused/romaanivoistlus.
Kirjanike liidu romaanivõistlused toimuvad üle aasta, väljakuulutatud võistlus on taasellukutsutud võistlustest neljas. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus kutsuti taas ellu Eesti erakapitali toel 2014. aastal.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja ning lähtub oma tegevuses Eesti Romaaniühingu võistluse praktikatest ja põhimõtetest.
 

Detailid

Algus:
14.03.2020 ■ 08:00
Lõpp:
01.02.2021 ■ 23:30
Rubriik:

Palju õnne sünnipäevaks, Ene Kallas ja Elin-Kai Toona Gottschalk!

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa