Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

#VÕRGUSTIKUD Pagulased ja väliseesti kirjandus

02.07.2019 ■ 16:0018:00

Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis
Pärastlõunaste mõttevahetuste käigus avatakse pagulas- ja väliseesti kirjandust eri nurkade alt. Kõigepealt 20. sajandi algupool ning pärast revolutsioone ja Vabadussõda Nõukogude Liitu emigreerunud punapagulaste kirjandus. Järgmiseks sajandi keskpaik ja nõukogude võimu eest Läände pagenud, rõhuga Põhja-Ameerika ja Rootsi rikkalikul kirjanduselul. Lisaks eestikeelsele kirjandusele toob viimase teemana arutellu põnevat lisa eesti pagulaste ja nende järeltulijate võõrsil avaldatud võõrkeelne looming. Täpsemalt saab vestluste kohta lugeda siit: https://www.utkk.ee/sundmused/vorgustikud-pagulas-ja-valiseesti-kirjandus/.
Pagulas- ja väliseesti kirjanduse teemadel vestlevad Toomas Haug, Tiina Ann Kirss, Janika Kronberg, Aare Pilv, Anu Saluäär ja Jaan Undusk. Katkendeid teostest loeb Jürgen Rooste.
Vestlustele eelneb kirjandusüritus lastele: kohtumine kirjanik Leelo Tunglaga, kes kõneleb seni veel avaldamata värssjutustusest ja muust, kunstnik Else Lagerspetz joonistab räägitavat. Sellele järgnevas töötoas saavad lapsed koos kirjandusuurija Kri Marie Vaigu ja Else Lagerspetziga avastada, millistest taimedest ja loomadest kirjutas 1944. aastal Rootsi põgenenud luuletaja Marie Under, ning joonistada selle põhjal oma koomiksi. Rohkem infot: https://www.utkk.ee/sundmused/lastele-kohtumine-leelo-tunglaga-ja-kirjanduse-teemaline-tootuba/.
 
Päev varem, 1. juulil sängitatakse Tallinnas Metsakalmistule väliseesti kirjaniku Paul Reetsi põrm ja meenutatakse teda mälestus- ja kirjandusõhtuga Kirjanike Maja musta laega saalis. Rohkem infot: https://www.utkk.ee/sundmused/paul-reetsi-paev/.

Detailid

Kuupäev:
02.07.2019
Aeg:
16:00–18:00
Rubriik:

Korraldajad

Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa