Views Navigation

Sündmus Views Navigation

Täna

Kirjanduslik kolmapäev: JELENA SKULSKAJA „NELJAS SÜŽEE“

Musta laega saal Harju 1, III korrus, Tallinn, Eesti

25. oktoobril esitleb kirjanik Jelena Skulskaja Kirjanike Majas oma uut raamatut – maailmakirjandusele pühendatud esseekogu „Neljas süžee“.Autor ei nõustu suure argentiina kirjaniku, esseisti ning luuletaja Jorge Luis Borgesega, kes väidab, et kogu kirjanduse saab taandada vaid kolmele süžeele. Skulskaja leidis 24 kirjanikku 24 riigist ning selgitab, miks just nemad on tema arvates loonud nn neljanda süžee.Sõna saavad raamatu autor ning tõlkijad Juku-Kalle Raid ja Ene-Maris Tali. Näitleja Natalja Murina ja teatristuudio Poeesia Sõpruskond esitavad väikese instseneeringu kolmeskeeles.

€1 – €2

Kirjanduslik kolmapäev: ANU KREE „KIRJATÄHE KAITSE ALL“

Musta laega saal Harju 1, III korrus, Tallinn, Eesti

Luuletaja Anu Kree esitleb musta laega saalis teist oma kahest sel aastal ilmunud luulekogust. Raamat kannab pealkirja „Kirjatähe kaitse all“ ning selle on välja andnud kirjastus EKSA. Raamat on värssidesse valatud peegelpilt luuletajaks olemise elukogemusest, tunnetuslik virvendus ja püüd puudutada loomealgelist „eimiskit“. Raamatus avaldatud ja ka täiesti uut loomingut autorilt loevad Anu Kree ja Silver Teinbas. Kitarril loob meeleolu Robert Jürjendal. Täname Eesti Kultuurkapitali. Raamatut saab osta esitlusel sularahas (hind 10 €).

€1 – €2

Kirjanduslik kolmapäev: SŌSEKI NATSUME „ROHUPADI“

Musta laega saal Harju 1, III korrus, Tallinn, Eesti

Tallinna ülikooli kirjastus esitleb musta laega saalis jaapani moodsa kirjanduse suurkuju Sōseki Natsume romaani „Rohupadi“, mille on tõlkinud Maret Nukke.Haikulik romaan keskendub ühe kunstniku filosoofilistele mõtterännakutele kunsti ja luule olemuse teemal. Äsja eesti keeles ilmunud teosest, selle autorist ning jaapani kirjandusest vestlevad tõlkijad Maret Nukke ja Maarja Jaanits. Flöödil loob meeleolu Lisa Kawasaki-Järvi. 

€1 – €2

Noorte neljapäev: ÜHISLUGEMINE

Faatumi tuba Harju 1, Tallinn, III korrus, Eesti

Hei-hei, armsad sõbrad! Märkamatult on juba aastake möödunud meie viimasest ühislugemisest! Viimati hüppasime üheskoos oma lemmikraamatu või kohustusliku kirjanduse kaante vahele eelmisel sügisel ning sel neljapäeval kohtume taas Faatumi toas, et viia õdusas seltskonnas läbi üks hubane lugemismeditatsioon. Võta kaasa raamat (või haara mõni meie riiulitest!), mis juba mõnda aega avamist ootab, ning tutvusta seda teistelegi! Seame end liidu seinte vahel mugavalt sisse ning lahkume meditatiivse taustamuusika saatel tunnikeseks reaalsusest. Joome teed, sööme küpsiseid, istume, pikutame ja unustame kas või korrakski argimured. Kohtumeneljapäeval, 9. novembrilTallinna Kirjanike Majas (aadressil Harju 1)Faatumi toaskell 19Ja nagu ikka: üritus on täiesti tasuta!

Kirjanduslik kolmapäev: ABIKIIR

Musta laega saal Harju 1, III korrus, Tallinn, Eesti

15 ilukirjanduslikku vastust küsimusele „Kuidas saada hakkama?“ Jan Kausi esituses.Müügil Kausi uus raamat „Imelik peegel“.

€1 – €2

Kirjanduslik kolmapäev: JÄÄ VAIT, MÜRA!

Musta laega saal Harju 1, III korrus, Tallinn, Eesti

Nähtamatu Ahv esitleb: “Jää vait, müra!”Valerio Magrelli vaimukast ja melanhoolsest luulekogust, luulest, tõlkimisest ja elust vestlevad raamatu tõlkija Maarja Kangro ja Daniele Monticelli. Uuemat itaalia flöödimuusikat esitavad Jolán Kiss ja Tarmo Johannes.

€1 – €2

Noorte neljapäev: LUULE- JA PROOSATEKSTIDE TÖÖTUBA VÄRSKE RÕHUGA

Faatumi tuba Harju 1, Tallinn, III korrus, Eesti

Tule neljapäeval taas kord Faatumi tuppa külla! Värske Rõhu proosatoimetaja Paul Raud ja luuletoimetaja Saara Lotta Linno räägivad nii teoorias kui ka praktikas sellest, kuidas luulet ja proosat lugeda ja kogeda.  Arutame üheskoos ilukirjandusliku teksti erinevate aspektide üle ning püüame lugeda lähemalt luulet ja kirjutada osavamalt proosat. Võta kaasa paber või märkmik & lemmik kirjutusvahend!

Kirjanduslik kolmapäev: URMAS VADI „KUU TEINE POOL“

Musta laega saal Harju 1, III korrus, Tallinn, Eesti

Raamatu autor Urmas Vadi, toimetaja Triinu Tamm ja Maria Esko heidavad valgust Kuu erinevatele külgedele ja küsivad: kuidas mõned asjad meie elus on kindlad, teised jällegi pole? Ja miks sel hetkel, kui oleme jõudnud juba mõelda, et kogu see elamise asi tuleb päris hästi välja, vajume taas nendesse kulunud mustritesse justkui vankriratas roopasse? Ja lisaks – kuidas inimesed, kes arvasid, et on teineteise jaoks loodud, kasvavad lahku, armastus saab otsa, kuigi seda oli ju kunagi nii palju?!PS! Peale jutuajamist disko, kus saab rokkida või end vaikselt õõtsutada raamatus mainitud palade saatel.

€1 – €2

Noorte neljapäev: „MALBE MASOHHISTI“ TÖÖTUBA. VAIMSE VÄGIVALLA LAHTIHARUTUS

Faatumi tuba Harju 1, Tallinn, III korrus, Eesti

Sel neljapäeval võtame hubases Faatumi toakeses ette veidi süngema teema, ent seda siiski helgemas võtmes ja soojas seltskonnas. Seekordne töötuba on inspireeritud Kirjanike Liidu Noorte eestvedaja Maiken Tiitsi debüütluulekogust „Malbe masohhist“, kus autor käsitleb vaimse vägivallaga seonduvaid teemasid ning kirjeldab, kuidas ta elu tumedaimatest hetkedest võitjana väljus. Ehk siis: joome koos teed, sööme küpsiseid, puistame teineteisele (või privaatselt oma päeviku lehekülgedele) südant ning analüüsime kirjutatut. Võtame üheskoos ette neli erinevat harjutust! Oled oodatud!Ja nagu ikka – üritus on tasuta! +++ „Malbe masohhist“ koosneb neljast peatükist, kus nukrusenoodid ja nostalgiahetked segunevad süngete sõnade ja eneseirooniaga.Toimetaja Jürgen Rooste sõnul on „Malbe masohhist“ […]

Tulevased sündmused

Palju õnne sünnipäevaks, Jaak Jõerüüt ja Mihkel Seeder!

Tervitame uusi liikmeid:
Anu Kree
Ketlin Rauk
Reijo Roos
Jonathan Roper
Peedu Saar
Lilli Luuk