Views Navigation

Event Views Navigation

Today

Kirjanduslikud kolmapäevad 60!

Esimene kirjanduslik kolmapäev toimus vastvalminud Kirjanike Majas 17. aprillil 1963 ning sündmustesari on – väikese katkestusega 90ndatel – jätkunud tänapäevani. Sarja juubeli puhul võtavad sõna korraldajad ning astuvad üles Sanna Kartau, Lauri Sommer ja Dagne Aaremäe, Triin Soomets ja Leelo Tungal; video vahendusel jagab oma mõtteid Paul-Eerik Rummo. Meenutatakse ajalugu ning kõlab ka kõige tähtsam – looming! Sündmusele eelneb kell 17 algav vestlusõhtu Niguliste muuseumis, kus kunstnik Maarja Undusk ja tõlkija Tiiu Sandrak meenutavad lapsepõlve Kirjanike Majas ning maja värvikaid elanikke. Ühtlasi on arutelu keskmes Niguliste kirik, mille valusid ja rõõme on vastasmajast jälgitud. Vestlust juhib kuraator-koguhoidja Kerttu Palginõmm. _________________ […]

€1 – €2

Kirjanduslik kolmapäev: ARM KARM. AUTORILAULU JA FOLKPOEESIA ÕHTU

Musta laega saal Harju 1, Tallinn, Eesti

Üles astuvad trubaduurid, truväärid, minnesingerid ja bardid Veronika Kivisilla, Sume Made, Kristel Mägedi, Lilli-Krõõt Repnau, Artur Rinne („Esivanemate Kaja“), Jürgen Rooste ja Kalev Vapper.  

€1 – €2

Kirjanduslik kolmapäev: HUNDID TEKITAVAD ISU

Musta laega saal Harju 1, Tallinn, Eesti

Kirjastus Hunt on viieaastane!Sel puhul kõnelevad oma uutest raamatutest kobaresitluse vormis Tia Navi – „Mitte-suhted“ – ja Veronika Kivisilla – „Kuni armastus peale tuleb 3.0“.Ja kui proosaga ühele poole saab, siis kõneleme luulest, luudest ja fossiilidest ning karudest, tiibadest ja juurtest ehk Hanneleele Kaldmaa räägib oma viimasest raamatust „Sinustki võib saada fossiil“ ja Kätlin Kaldmaa verivärskest luulekogust „Mu tiivad on mu juured“. Loeme luulet ja loeme lugusid! Muusikalisi vahepalu pakuvad Katariin Raska ja Karoliina Kreintaal. Oodata on üllatusi!

€1 – €2

Noorte neljapäev: LUULETÖÖTUBA – INSPIRATSIOONIST AVALDAMISENI

Faatumi tuba Harju 1, Tallinn, III korrus, Eesti

Sel neljapäeval tuleb meile külla noor kirjanik ja kirjanike liidu noortesektsiooni algataja Reijo Roos. Kuidas on võimalik, et ühel ilusal päeval tuleb mõte või emotsioon, mis siis saab sõnaks, mis omakorda saab toimetamise läbi ilusamaks, täpsemaks ja sügavamaks sõnaks ning lõpuks, ehk aasta või paar hiljem, avaldatud sõnaks? Neljapäeval toimub luuletöötuba, kus käiakse läbi terve protsess alates luuletuse ideest kuni selle avaldamiseni. Käsitleme inspiratsiooni, kirjutamist, toimetamist ning avaldamist. Teeme kirjutamisharjutusi, toimetame oma tekste ja vaatame, mis võimalusi on avaldatud saamiseks, jagades näpunäiteid iga osa juures.

Kirjanduslik kolmapäev: KAI-MAI OLBRI 80

Musta laega saal Harju 1, Tallinn, Eesti

„Lahti lastud luule“ (valik 1991–2023) esitlus. Ürituse kava mõjub pigem kontsertetendusena, mille alatoon on valdavalt lüüriline ja kohati huumoriga garneeritud. Musitseerib Vox Clamantis, kes Kai-Mai üteluse kohaselt on nagu helihark, kelle järgi oma hing häälestada. Tekste vahendavad autor ja Mare Peterson. Õhtu hoiab vaos Janika Kronberg.

1€ – 2€

Viimane Faatum: alateadlik kirjutamine

Faatumi tuba Harju 1, Tallinn, III korrus, Eesti

Märkamatult on jõudnud kätte hooaja viimane „Noorte neljapäev“. Sel korral viib kirjutamistöötuba läbi tuumiku liige Richard Jerbach, kes mängib vabal ajal ka mitmes punkbändis. Richardi eestvedamisel sukeldume tuleval neljapäeval oma alateadvusse ning kirjutame end tagasi hoidmata ja ilma igasuguse valehäbita välja kõik, mis mõtteid kraabib. Üritus toimub Kirjanike Maja III korrusel asuvas Faatumi toas, kuhu pääseb majja sisenedes vasakut kätt jääva koridori kaudu.

Kirjanduslik kolmapäev: PÄRAST MEIE AEGA TALLINNAS

Musta laega saal Harju 1, Tallinn, Eesti

Vestlus Piret Bristoli uue romaani „Pärast meie aega" ainetel. Esinevad autor ja (:)kivisildnik. Romaan räägib, nagu pealkirigi vihjab, sellest, mis juhtub pärast millegi lõppu. Kes on „meie", kelle aeg on läbi saanud? Kas kaks inimest, kindel põlvkond või kõik Õhtumaa inimesed? Või mõtleb autor ka kõikvõimalikke teisi olevusi meie ümber? Või on need „meie“ meie endised minad ning me astume läbi oma muutumise lihtsalt uude arenguetappi? Piret Bristol: „Olen alati keskendunud arengu vaatlemisele. Viimased aastad on mu vaatlusi isegi liigse materjaliga küllastanud. Film „John Wick“ on mind seda raamatut kirjutades palju mõjutanud. Tulin nüüdki pikalt reisilt koju ja mind soojendas […]

€1 – €2

Maiken Tiitsi debüütluulekogu „Malbe masohhist“ esmaesitlus

Musta laega saal Harju 1, Tallinn, Eesti

Kirjanike liidu noortesektsiooni juht Maiken Tiits esitleb oma debüütluulekogu „Malbe masohhist“, mille läbivateks teemadeks on ebatervislikud suhtemustrid, vaimne vägivald ning enesekindluse leidmine ja taastamine.  Autorit intervjueerib noor kirjanik Reijo Roos, kelle eestvedamisel saab oodata ausat ja avameelset vestlust. Muusikalisi vahepalu pakuvad jazzlaulja Madikken ja räppar RV, silmailu loob Elisabeth Härma näitus „Südamest“. Pärast ametlikku osa on võimalik ka natuke süüa-juua ja omavahel juttu puhuda! Sündmus on tasuta.

Kirjanduslik kolmapäev: TAHTSIN SULLE KIRJUTADA …

Musta laega saal Harju 1, Tallinn, Eesti

Nagu tavaks, kuulub hooaja viimane kirjanduslik kolmapäev ühtaegu nii kirjanike liidu kui ka festivali HeadRead programmi. Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli abituriendid esitavad kirjanduspeo avapäeva õhtul oma juhendaja – näitleja, muusiku ja pedagoogi – Tõnis Rätsepa eestvedamisel mitmekülgse lavakava, milles ühenduvad kirjanduse, teatrikunsti ja muusika väljendusvahendid. Noorte materjalivalik on alati olnud lai, seinast seina, ajast aega, alati sisaldab see üllatusi. Selleaastases kavas paistab ja lausa paitab silma eesti luule suur valik: kõige muu hulgas hakkab kõlama Juhan Liivi, Gustav Suitsu, Betti Alveri, Artur Alliksaare, Viivi Luige, Hando Runneli, Ellen Niidu, Juhan Viidingu ja Doris Kareva looming, sekka A. H. Tammsaare proosat ning muudki […]

Palju õnne sünnipäevaks, Imbi Paju ja Kristiina Ross!

Tervitame uusi liikmeid:
Juhan Aru
Taavi Eelmaa
Kadri Jaanits
Leenu Nigu
Kadri Ann Sumera