Toimetajaauhind 26.09.15

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna esimene laureaat on Maiga Varik.
2015. aastal esitati Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna kandidaatiteks Triin Kaalep, Leino Pahtma, Tiina Randviir, Linda Targo, Tiia Valdre ja Maiga Varik.
Žürii koosseisus Triinu Tamm (esimees), Kristiina Ross, Katrin Kern ja Kadri Rahusaar valisid esimeseks laureaadiks Maiga Variku. Maiga Varik on toimetanud ja toimetab ka praegu nii tõlkeid kui ka algupäraseid teoseid, ta on töötanud 1962–1999 kirjastuse Eesti Raamat tõlkeilukirjanduse osakonnas ja töötab aastast 1999 ajakirja Looming keeletoimetajana.
Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline keeletoimetajaauhind on Eesti Kirjanike Liidu ja Eesti Keeletoimetajate Liidu eraldatav tunnustus, mille eesmärk on tõsta esile ja väärtustada ilukirjanduslike ja/või mõtteloo alaste teoste keeletoimetajate panust ja tööd. Toimetajaauhinna suurus on 2000 eurot ning seda rahastab Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapital.
Edvin ja Lembe Hiedeli nimelist toimetajaauhinda antakse tänavu esimest korda. Laureaat kuulutakse välja 26. septembril, Euroopa keeltepäeval. Auhind antakse üle 28. septembril kell 18.00 Kloostri Aidas, järgnev vein ja suupisted.
Olete oodatud auhinna üleandmisele!

Tulevased sündmused

Palju õnne sünnipäevaks, Mihhail Veller!

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa