Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • sündmus on möödas

Kirjanduslik kolmapäev: MARI MURDVEE „KASVA LILLEKS“

Mari Murdvee (1959–2008) oli eesti laulja, klassikaline filoloog, tõlkija, näitleja, lavastaja ja õppejõud. Tema lahkumisest on möödunud ligi viisteist aastat, hiljuti ilmus postuumselt tema luulekogu.

Murdvee tundis põhjalikult antiikkultuuri, ta lähedaseks sõbraks oli Marju Lepajõe. „Kasva lilleks“ (Tuum, 2023) mähib lugeja lummavasse kookonisse kui võluvale rännakule läbi valguse jõu, taimede ilu, hämmastavate, samas tavaliste olustikupiltide, valu ja armastuse, surma ilu, hirmu ja kartmatuse, jättes lugejale koha sel rännul selgelt ja tingimatult autori kõrvale. Ollakse teel nii koos kui eraldi.

Saatesõnas nendib luuletaja Doris Kareva:

Mari Murdvee luule liigub mööda ilmselgeid, ometi varjulisi radu, tuikvel nagu elumahl taime rakkudes. Tema tekstid on mõnes mõttes sõnatu keeris, valge sammas, mis ühendab üles. Lilledest, lindudest, vihmast vestavad need tuksuvad hetked, harilikud otsekui südamelöögid, ometi iseäralikult kuulatama panevad.

Esitlusel astuvad üles Mari Murdvee tütar, kunstnik Liisa Maria Murdvee ja autori sõber, teatripedagoog Anne Türnpu, nendega vestleb kirjastaja Igor Kotjuh. Muusikat teeb Leho Rubis (india bambusflööt bansuri).

14.02 18:00 19:30

€1 – €2

Eesti Kirjanike Liit

627 6410

Musta laega saal

Harju 1, III korrus
Tallinn, Eesti

Tulevased sündmused

Tervitame uusi liikmeid:
Andres Adamson
Kai Olivia Arrak
Hanneleele Kaldmaa
Anu Raud
Vootele Ruusmaa